inspi
racje

Własna aplikacja mobilna - szanse i wyzwania

Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie własnej aplikacji mobilnej. To dobre narzędzie w szczególności, gdy planujemy inwestycję w różnorodne programy lojalnościowe lub chcemy rozszerzyć grupę odbiorców o przedstawicieli młodych pokoleń. Jakie są więc szanse i wyzwania wynikające z posiadania własnej aplikacji mobilnej?

 

W czasach, gdy coraz większy odsetek społeczeństwa stanowią przedstawiciele pokoleń Y i Z, a dodatkowo stale intensyfikuje się ogólne znaczenie narzędzi wysoce zaawansowanych technologicznie w komunikacji z odbiorcami (rozumianymi jako potencjalni konsumenci wszelakich dóbr i usług), warto zastanowić się nad formą i miejscem przekazywanych komunikatów. Zmiennych, które mają na to wpływ, jest wiele. To między innymi branża, w której działa firma, grupa docelowa czy główny przedmiot działalności. 

 

Oczekiwania odbiorców uległy znacznym przekształceniom na przestrzeni ostatnich lat. Co więcej, odnotowywanych jest coraz więcej dotychczas niespotykanych trendów w zakresie podejmowania komunikacji między firmami a odbiorcami. Wyróżnić możemy tu przede wszystkim dominację materiałów wideo w mediach społecznościowych. Jednak pojawia się także kolejne narzędzie, coraz chętniej wybierane przez firmy - aplikacje mobilne. 

 

Własna aplikacja mobilna to duże wyzwanie dla firmy. Napisanie programu to spora inwestycja, która oprócz nakładów finansowych wymaga czasu. Jednak szanse rozwoju jakie stwarza, są warte poświęcenia! Obecnie większość użytkowników sieci korzysta z niej wykorzystując do tego urządzenia mobilne. Z tego powodu aplikacja mobilna stworzy nie tylko szansę zyskania nowych odbiorców, ale i usilni relację z już obecnymi. Narzędzie w postaci aplikacji może mieć także dodatkowe zalety, wynikające z wykorzystywania przez nią funkcji dostępnych w telefonie, takich jak na przykład skanowanie kodów QR.

 

Aplikacje mobilne charakteryzują się wygodą użytkowania. Optymalizacja dodatkowo pozwala na szybsze ładowanie, a to istotne kryterium w szczególności dla młodych odbiorców. Oprócz tego aplikację można personalizować czy dodawać do niej angażujące funkcje, takie jak na przykład powiadomienia push. Aplikacje zapewniają również większe bezpieczeństwo oraz mogą zostać zintegrowane z już istniejącymi w firmie systemami, np. ERP czy CRM. W związku z tym, szanse wynikające z aplikacji dotyczą nie tylko sprostania oczekiwaniom odbiorców. To także doskonałe narzędzie umożliwiające rozwój w firmie, poprzez automatyzację procesów, m.in.: komunikacyjnych, sprzedażowych czy zarządzania produkcją.

 

Własna aplikacja mobilna to zdecydowanie ważny krok w rozwoju firmy. Dobrze zaprojektowane oprogramowanie daje ogromne szanse każdemu przedsiębiorstwu - zarówno wizerunkowe, jak i sprzedażowe. 

 

Twoja firma jest gotowa na kolejny krok, czyli aplikację mobilną? Powierz to zadanie ekspertom i napisz na adres: zapytaj@sofine.pl

 

 

Skontaktuj się z nami zapytaj@sofine.pl
+48 91 433 00 58