inspi
racje

Video marketing – czy warto inwestować?
Video marketing – czy warto inwestować? żródło: Video marketing – czy warto inwestować?

W świecie digital marketingu temat video jest poruszany regularnie. Dzieje się tak, ponieważ format ten jest niezwykle ważny w naszej branży. Video rośnie w siłę także na Facebooku. Przekonajcie się sami!

Odpalcie Facebooka i "przejedźcie" przez chwilę po swoim newsfeedzie. Bardzo dużo postów, które widzicie to filmy, prawda?

Algorytmy tego największego portalu społecznościowego pozycjonują filmy bardzo wysoko. Dlatego dużą część naszych osi czasu zajmują materiały video.

Zastanawiacie się dlaczego? Ja też! Mam teorię, że w Facebooku pracują jedni z najlepszych na świecie neurobiologów, którzy bardzo dobrze wiedzą, jak działa nasz mózg. Naukowcy pracujący dla Marka Zuckerberga najprawdopodniej zdają sobie sprawę, że dla człowieka patrzenie jest łatwiejszą czynnością od czytania. Podczas oglądania filmu, w szybszy i skuteczniejszy sposób przyswajamy informacje, np. o danym produkcie.

Wiemy również, że większość populacji to wzrokowcy. Kupujemy oczami. Najlepiej poznajemy poprzez patrzenie. Format video jest świetny do wykorzystania w naszych działaniach w marketingu digitalnym, szczególnie na kanałach social media, ponieważ pozwala na przekazanie, co jest wartością produktu w optymalny i miły dla oka sposób. W myśl zasady:

Don't tell me. Show me!

Dzięki filmom jesteśmy w stanie przekazać więcej treści niż na obrazie lub w tekście. Materiał może mieć charakter informacyjny, ale kiedy jest napisany i wyprodukowany w przemyślany sposób, to może mieć również wartość rozrywkową i opowiadać pewną historię (np. nasza najnowsza produkcja, którą zobaczycie już wkrótce!). A wszyscy dobrze wiemy, że pozytywne emocje, których doświadczamy przy spotkaniu z marką, mają pozytywny wpływ na decyzję o zakupie.

Typy filmów, które możecie wykorzystać w swoich działaniach to:

- świadectwo klienta

- film instruktażowy

- demonstracja

- wywiad

- relacja z wydarzenia

W naszym następnym artykule przyjrzymy się bliżej typom video oraz pokażemy Wam, jak wygląda idealny brief, który pomoże podczas współpracy z agencją, jeżeli zdecydujecie się na zlecenie produkcji materiałów video.

W celach podsumowania: video "jest warte zachodu". Ma wiele atutów, takich jak szybsze zrozumienie wartości produktu, a także przyjemniejszy odbiór marki. Chcielibyście poznać naszą ofertę na materiały video? Kliknijcie w przycisk poniżej!

Skontaktuj się z nami zapytaj@sofine.pl
+48 91 433 00 58