inspi
racje

Grupy na Facebooku - co nowego?

Na Facebooku są dziesiątki milionów aktywnych grup. Jesteśmy pewni, że jesteście członkami conajmniej kilku. Podczas konferencji F8 ogłoszono zmiany, które czekają to Facebookowe narzędzie. Zapowiada się ciekawie!

Zmiany w designie

Tak, Facebook planuje odejść od charakterystycznego niebieskiego koloru. W niedalekiej przyszłości cały layout będzie biały. To nie jedyna zmiana, jaka nas czeka. Otóż portal będzie troche inaczej ,,poukładany''. Pojawi się specjalna zakładka, w której znajdziecie aktualizacje z grup, których jesteście członkami.
Również algorytm przejdzie małe renowacje - więcej treści z grup będzie wyświetlanych w News Feedzie. Dzieje się tak, ponieważ Facebook chce bardziej skupić się na relacjach międzyludzkich.

Na F8 ogłoszone, że Facebook planuje poświęcić dwa lata na rozwijanie nowych funkcji i narzędzi dla grup. Chcą promować komunikację między użytkownikami i ogólny rozwój społeczności online.

Różne grupy, różne potrzeby

Zauważono, że istnieją typy grup, których aktywność skupia się wokół różnych dziedzin życia. Nowe funkcje będą dostosowane do potrzeb konkretnych grup. 

Dla przykładu: grupy o tematyce zdrowotnej niedługo będą miały opcje dodawania posta lub zapytań poprzez moderatora grupy, które nie będą podpisane danymi pytającego. Pomoże to w rozwiązywaniu spraw dyskretnych.

Bardzo popularne są również grupy, na których umieszczane są oferty pracy. One również dostaną nowe funkcje dostosowane do swoich potrzeb, czyli specjalne szablony ułatwiające pracodawcom wstawianie ofert pracy, mające na celu ułatwienie komunikacji między aplikującymi i szukającymi nowych pracowników. Aktualizacja przyniesie również możliwość bezpośredniej komunikacji na poziomie portalu Facebook.

Tych i innych nowinek, możemy spodziewać się już niedługo.

Nowe funkcje

Formatowanie postów

Ta funkcja jest już dostępna - administratorzy grup dostali możliwość formatowania tekstów swoich postów. Dostępne są pogrubienia, wypunktowane listy, zmiana rozmiaru czcionki oraz wstawianie cytatów. Ma to na celu zwiększenie zaangażowania społeczności.

Łączenie stron i grup

To dobra wiadomość dla administratorów stron. Od niedawna strony na Facebooku mogą dołączać do grup. Do tej pory członkami społeczności mogły być tylko standardowe profile osób - nie stron. Na szczęście, możemy dodawać posty w grupach jako strony.

Optymalizacja w zarządzaniu grupą

W razie problemów, administratorzy grup będą mogli pokazać członkom, które dokładnie zasady społeczności naruszyli. Ta funkcja w lepszy sposób pomoże pokazać użytkownikom, dlaczego ich posty nie zostały zaakceptowane do udostępnienia w grupie.

Będzie również istniała możliwość wyciszania użytkowników na pewien czas. Administrator będzie mógł zablokować możliwość udostępniania rzeczy w grupie na czas od 12 godzin do 7 dni, w przypadku naruszenia zasad społeczności. Wówczas użytkownikowi zostanie wyświetlone, z jakiego powodu został wyciszony.

Cieszy nas, że Facebook powraca do korzeni. Mamy wrażenie, że ten portal powoli chce wrócić do swojej pierwotnej funkcji - łączenia ludzi.

Nie możemy doczekać by zacząć korzystać z tych funkcji, ponieważ dadzą one szansę na lepszą na interakcję oraz przyniosą nowe możliwości dla fanpage'y.

 

Skontaktuj się z nami zapytaj@sofine.pl
+48 91 433 00 58