inspi
racje

Jak zabezpieczyć swoje konto na Facebooku?

W dzisiejszych czasach na naszych kontach w mediach społecznościowych znajduje się wiele wrażliwych informacji – nawet takie, których nie udostępniamy na naszym wall'u. Oczywistym jest, że powinniśmy chronić je przed włamaniem osób trzecich. W dzisiejszym artykule w prosty sposób wytłumaczymy, jak to zrobić. 

Hasło

Postaraj się używać hasła, które jest trudne do zgadnięcia. Najlepiej sprawdzają się 8-znakowe (lub więcej) ciągi cyfr i liter, które nie mają znaczenia lub są zbitkiem dwóch słów. Jeżeli używasz swojego imienia lub nazwiska w zabezpieczeniach – natychmiast je zmień!

Nie powierzaj swoich danych do logowania innym. Rodzina, przyjaciele, współpracownicy nie mają potrzeby by je znać, a dzielenie się nimi znacząco zwiększa ryzyko włamania na konto.

Nie używaj facebookowego hasła na innych stronach i portalach. Inne miejsca w internecie mogą być chronione słabiej niż największy na świecie portal społecznościowy. Hacker może wykraść Twoje hasło z innej strony i użyć go, żeby włamać się na Facebooku.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

To niezwykle ważna funkcja stworzona dla naszego bezpieczeństwa. Oznacza to, że za każdym razem, gdy będziemy chcieli zalogować się na nasze konto z nieznanego urządzenia, Facebook dodatkowo poprosi nas o wpisanie specjalnego kodu. Wspomniany kod otrzymamy na nasz numer telefonu podany w ustawieniach lub specjalną aplikację służącą do uwierzytelniania.

Tę funkcję możecie włączyć tutaj: http://bit.ly/Uwierzytelnianie

Czujność

Pamiętaj o wylogowaniu się po każdym korzystaniu z cudzego urządzenia. Nigdy nie wiesz, kto następny będzie korzystać po Tobie z publicznego komputera lub telefonu i do jakich celów mógłby użyć Twoje konto. Nierzadko spotykamy posty typu: ,,karniak za niewylogowanie się". Zwykle mają one charakter żartobliwy, ale co jeśli ktoś będzie mieć złe intencje?

Dla pewności proponujemy raz na jakiś czas sprawdzić, czy nasze konto nie jest zalogowane na urządzeniach innych niż nasze: http://bit.ly/InneUrządzenia.

Pamiętajcie, żeby nie logować się na niezaufanych stronach z użyciem konta FB, ani nie klikać w podejrzane linki! Niektóre z nich mogą ukraść nasze dane do logowania lub ściągnąć wirusy!

Jak sami widzicie, dbanie o bezpieczeństwo naszego konta na Facebooku nie jest aż tak bardzo skomplikowane. Wystarczy parę kliknięć i czujność!

Skontaktuj się z nami zapytaj@sofine.pl
+48 91 433 00 58