inspi
racje

Video marketing - ciąg dalszy

Tak jak obiecaliśmy, mamy dla Was drugą cześć bloga o video marketingu. Dzisiaj będziemy już rozprawiać o sprawach bardziej praktycznych. Na początek zajmiemy się typami video, a potem podrzucimy Wam super brief, który ułatwi zlecanie produkcji.

Typy video

1. Demo

Filmy video pokazują jak działa produkt albo usługa. Może polegać na np. oprowadzeniu użytkownika po twoim programie, unboxingu (odpakowywanie produktu) lub testowaniu fizycznego produktu.

2. O marce

Video o marce jest zwykle częścią większej kampanii reklamowej. Skupia się na pokazaniu wizji i wizji firmy oraz jej produktów i usług. Głównym założeniem video o marce jest podniesienie świadomości i rozpoznawalności firmy. Ma na celu zaintrygowanie i zaciekawienie potencjalnego klienta.

3. Eventowe

Jeżeli Twoja firma organizuje konferencję, akcję charytatywną, imprezę lub inny event? Zleć produkcję filmu, który pokaże najważniejsze momenty z wydarzenia.

4. Wywiady z ekspertem

Tworzenie contentu, w którym wypowiadają się eksperci lub opiniotwórcy w Waszym przemyśle, to świetny pomysł na zbudowanie autorytetu i zaufania wśród grupy docelowej. Znajdźcie influencerów powiązanych z Waszą branżą i postarajcie się wywołać dyskusję.

5. Tutoriale

Filmy instruktażowe mogą pomóc w edukacji grupy docelowej. Dzięki nim możemy w łatwy sposób przekazać informacje o nowych funkcjach naszego produktu lub przekazać podstawową wiedzę, o tym jak on działa. Zapewniają możliwość lepszego przekazania informacji na temat proponowanych przez nas rozwiązań. Takiego typu treści mogą mieć funkcję obsługi klienta oraz wspomóc sprzedaż.

6. Filmy wyjaśniające

Ten typ video pomaga grupie docelowej lepsze zrozumienie dlaczego potrzebują twojego projektu lub usługi. Przykładem scenariusze może być pokazanie fikcyjnego klienta, który zmaga się z problemem i znajduje rozwiązanie poprzez korzystanie z usług lub produktów Twojej firmy.

8. Case study i świadectwa klientów

Twoi potencjalni klienci muszą wiedzieć, że Twój produkt może (i zdoła) rozwiązać określony problem. Fajnym rozwiązaniem jest nakręcenie materiału pokazującego uśmiechniętych i zadowolonych klientów, którzy opowiadają o zaletach Twojej marki. Usatysfakcjonowany klient jest bardzo wartościowym rzecznikiem marki.

Jesteśmy pewni, że Twoja marka mogłaby skorzystać z conajmniej jednego typu video, który wymieniamy w tym poście. Bardzo dobrze się zgadza, bo jesteśmy w stanie tworzyć takiego typu materiały!

Jeżeli zdecydujecie się na współpracę z agencję w celu stworzenia materiałów video, przyda Wam się szablon briefu. Brief to dokument, który tworzy się w początkowej fazie pracy nad projektem. Ma na celu przedstawienie oczekiwań, celu i założeń danej kampanii. Przygotowanie takiego dokumentu razem z agencją z pewnością ułatwi pracę obu stronom!

Brief

Kient, produkt, tło

Kim jest kient? Czym jest jego produkt? Jakie czynniki są ważne dla projektu?

Cel i powód tworzenia kampanii video

Co klient chce osiągnąć poprzez komunikację materiałami video? Przykłady to: zwiększenie sprzedaży, większa świadomość marki, rebranding, edukacja grupy docelowej, dotarcie do większej liczby klientów itp.

Główny przekaz

Jaka jest najważniejsza wiadomość, jaką chcemy komunikować? Zwykle to jasny komunikatach mówiący o benefitach wynikających z korzystania produktu lub usługi - najważniejsza wartość marki.

Grupa docelowa

Kim są osoby, do których wysyłamy komunikat? Jakiej są płci i w wieku? Co lubią i czym się zajmują? Z jakimi problemami się zmagają?

Plan wykonania

Na kiedy muszą być gotowe materiały i w jakich etapach będą powstawać?

Kanały

Na jakich kanałach będzie wyświetlany materiał video (media społecznościowe, ekrany w komunikacji miejskiej, telewizja)

Typ video

Wybierzcie z listy powyżej!

Ton głosu

W jaki sposób chcemy komunikować się z naszą grupą docelowa? Patetyczny, luźny, poważny a może humorystyczny?

Budżet

Ile klient jest w stanie wydać na kampanię i materiały video?

To najważniejsze rzeczy, które powinniście omówić z agencją podczas wstępnych rozmów na temat video. Jeżeli chcielibyście zlecić je komuś doświadczonemu i absolutnie podekscytowanym tematem video to koniecznie odezwijcie się do nas!

Skontaktuj się z nami zapytaj@sofine.pl
+48 91 433 00 58