Floating Garden 2050 Szczecin.eu

strony internetowe tworzenie oprogramowania

wyz
wanie

W 2016 roku promocyjna strona Szczecina wymagała odświeżenia. Założeniem projektu była zmiana przestarzałej formy prezentacji treści, przystosowanie portalu do wyświetlenia na wszystkich urządzeniach mobilnych, poprawa jakości korzystania ze strony oraz dostosowanie jej do wymogów WAI.

Szczecin.eu - Floating Garden 2050

rozwią
zanie

Przygotowaliśmy zupełnie nową nawigację. Aby nie przytłaczać użytkownika ilością treści, menu podzieliliśmy na dwa osobne moduły i dodatkowo wyróżniliśmy najważniejsze sekcje. Dzięki temu ścieżka dotarcia do najistotniejszych informacji jest zdecydowanie krótsza. W wykazach atrakcji czy wartych zobaczenia miejsc, zastosowaliśmy wygodne filtry, pozwalające na szybsze wyszukiwanie. Podobny mechanizm wdrożyliśmy także przy bogatym kalendarzu miejskich wydarzeń.

Dodatkowo serwis jest obecnie zintegrowany z aplikacją mobilną dla turystów Visit Szczecin, która korzysta z jego bazy danych oraz z serwisem informacyjnym i aplikacją mobilną Wiadomości Szczecin, z których treści publikowane są na stronie głównej szczecin.eu.

efekt

Promocyjna strona miasta zyskała zupełnie nowy, oszczędny layout i intuicyjną nawigację, zachowując przy tym spójność z systemem identyfikacji marki Szczecin Floating Garden. W znacznym stopniu został poprawiony UX (user experience): portal stał się przyjazny użytkownikom urządzeń mobilnych oraz osobom niedowidzącym, a dzięki przejrzystemu podziałowi informacji z myślą o różnych grupach odbiorców - łatwiejszy w obsłudze dla mieszkańców i turystów.

efekt
Szczecin.eu - Floating Garden 2050
Szczecin.eu - Floating Garden 2050
klient: Miasto Szczecin
strona internetowa: szczecin.eu
top
Spodobał Ci się ten projekt? Twój może być kolejny!

zapytaj@sofine.pl

skontaktuj się z nami