SO FINE Blog

Jak stworzyć kontent przyjazny użytkownikom urządzeń mobilnych?

Ola Autor: Ola, 15.02.2019 Insider

Od paru lat obserwujemy zmianę w nadrzędnym wykorzystywaniu telefonów i innych urządzeń mobilnych. Obecnie większość naszego czasu spędzamy scrollując przez kilometry kontentu, niż faktycznie dzwoniąc.

Specjalnie dla Was stworzyliśmy zestawienie najważniejszych porad, które musicie mieć na uwadze, by tworzyć posty wyglądające dobrze także na tych mniejszych ekranach.


Uważaj na edycję tekstu

Zrozumienie Twojej treści będzie większe, jeżeli będzie ona przejrzysta. Unikaj zbitego i długiego tekstu, który jest nieprzyjemny dla oczu patrzących na smartfona. Jeżeli chcesz opublikować tekst tak długi jak ten (:D), podziel go na akapity, dodaj chwytliwy tytuł i z umiarem korzystaj z emotikon.

Nie nadużywaj emotek

Tak, wszyscy je uwielbiamy. Dzięki nim możemy przekazać żart lub czytelniej przedstawić nasze emocje. Jednak tekst, w którym jest ich zbyt dużo, może wydawać się nieprofesjonalny. Musisz mieć również na uwadze to, czy Twoja grupa docelowa sama korzysta z tego sposobu komunikacji. Na co dzień obserwujemy wiele profili, które nie dostosowują swojej komunikacji do gustów swoich odbiorców. W skrócie: emotki na tak, ale z umiarem!

Pamiętaj o zmyśle wzroku

Do swojego posta dodaj grafikę, która przyciągnie wzrok i pokaże myśl przewodnią. Dzięki temu łatwiej zachęcisz potencjalnych czytelników do zatrzymania się nad Twoją treścią!

Spodobał się Ci nasz artykuł? Nie zapomnij go polubić lub udostępnić!

 

 

Skontaktuj się z nami

zapytaj@sofine.pl
+48 91 823 88 25

Pozwól się zainspirować i zapisz się do naszego newslettera.